Samsunspor Haberleri

Başkan Tutu'dan Çarpıcı Açıklamalar

Başkan Tutu’dan Çarpıcı Açıklamalar

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Radyo Gerçek’te Ercüment Gül’ün canlı olarak sunduğu programa katılarak soruları cevapladı.

Program sunucusu Ercüment Gül’ün yönetime desteğin yüzde seksen doksanlara çıktığını belirtmesi üzerine Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, “Bizler  buraya Samsunspor’un sorunlarını çözeceğiz diye isteyerek gelmemize rağmen talip olmadık. Şehrin siyasileri, iş adamları, bürokratları ve belediye başkanlarımızın bizim buraya gelmemizin doğru olacağını bizlerle paylaştıkları için burada görevi kabul ettik. Burada görevi kabul eden tüm arkadaşlarımız bu şehirde yaşayan her Samsunsporlu kadar Samsunspor taraftarıdır. Bizler bu yönetim kurlu görevini bıraktıktan sonra hepimiz tribündeki yerimizi alacağız.

Göreve geldiğimiz zaman ilk işimiz sorunları tespit ettik ve bu kulübün yönetilebilir duruma gelmesini sağlamamız gerektiği kararını verdik. Şimdi bu kulübün bu sezon ki oyuncular hariç kalan futbolcu borcu 4-5 milyon civarında kaldı. Biz bugüne kadar 26-26 milyon lira futbolcu borcu ödedik. Şimdi kalan miktar kadar Samsunspor’un daha önce 1 futbolcuya borcu vardı. Bu borçların ödenmesinde destek olan siyasilere, iş adamlarımıza, bürokratlara, belediye başkanlarımıza ve taraftarımıza teşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuza güvendikleri için herkese teşekkür ediyorum. Biz bu sezon şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurduk. Bizi haddini aşan ifadelerle ağır eleştirenler var. Biz bunların hiçbirini kabul emiyoruz. Bizi eleştirenlerin hepsinde daha fazla Samsunsporluyuz. Hepsinden fazla Samsunspor’a katkı sağladık ve destek vermeye uğraşıyoruz. Yapılan bu eleştiriler bize güvenen insanları da eleştirmek demektir. Sizin dediğiniz gibi bu şehrin yüzde seksen doksanı bu mevcut yapıyı destekliyorsa bu eleştiriler tüm Samsun’un yüzde 80 – 90’nına yapılmış demektir. Bizde bu şehrin çocuğuyuz. Haksız eleştiriler bizleri yaralıyor” diye konuştu.