Samsunspor Haberleri

Alpay Özalan'ın Maç Sonu Açıklamaları

Alpay Özalan’ın Maç Sonu Açıklamaları

Tff 1. Lig’in 4. Haftasında Samsunspor deplasmanda berabere kaldığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının ardından Teknik Direktörler maçı değerlendirdi.

Maçı iki yönlü olarak değerlendirmek gerektiğini belirten Alpay Özalan, “İlk yarı özellikle ne bizim kalitemize ne bizim oyun anlayışımıza yakışmayan bir futbol. İkinci yarı özellikle golü yedikten sonra çok farklı bir takım. Tabi ki bunun çözümünü biz bulmak zorundayız ve bulacağız. Bunu kötü oynadığımız bölümler için söylüyorum. İlk yarı topa az sahip olan bir takımdık. Bunu sezon sonuna kadar böyle göreceğiz. Takımlarımız düştüğü zaman bizim üstünlüğümü ortaya çıkacak. Ama girdiğimiz gol pozisyonlarını gole çevirmemiz lazım. Deplasmanda oynuyor sayarsak” şeklinde konuştu.

Samaras’ı da değerlendiren Alpay Özalan, “Santraforumuz maalesef daha hazır olmadığı için kendisine pivot santrafor görevi verdik. Özellikle duvar paslarında bize etkili olmasını, ileride topu tutup takımın rahat çıkmasını istedim kendisinden ama ilk yarı bunu başarı ile yapamadı oyundan almak zorunda kaldık. Zannedersem ikinci yarı ki oyun anlayışımız daha yerinde gibi gözüktü” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’de “60 dakika iyi oynadık. Farklı kazanabileceğimiz maçı berabere bitirdik. Önede geçtik. Golden sonra konsantrasyon eksikliğinden oyunun hakimiyeti Samsunspor’a geçti. Penaltı bana inandırıcı gelmedi. Samsunspor maçı kazanabilirdi” şeklinde konuştu.